Najgorsze błędy, które popełniasz PO POSIŁKU. To przez nie wciąż nie możesz schudnąć!

REDAKCJA

Niektóre z tych rzeczy są naszymi nawykami.

złe nawyki żywieniowe

Czy wiedziałaś, że to, co robisz po posiłku, wpływa na jakość trawienia? Nie tylko co i ile jemy, ale także nasze działanie po zjedzeniu posiłku. Wiele osób ma nawet swoje nawyki i na przykład nie wyobraża sobie, aby nie zapalić papierosa po obiedzie. Inni piją po nim kawę, a jeszcze inni ucinają krótką drzemkę. Czego nie powinno się robić po posiłku? Dowiedz się, a zyska na tym twoje zdrowie i figura.

Drzemka

Wiele ludzi ucina sobie drzemkę po obiedzie i nie chodzi wyłącznie o mieszkańców państw, w których sjesta jest zwyczajem. Po zjedzonym posiłku czujemy się ociężali i senni, poniważ organizm wykorzystuje część energii do trawienia. Mimo wszystko nie powinno się ono odbywać w pozycji leżącej. Przez to może nawet dojść do stanu zapalnego błony jelitowej.

Jedzenie owoców

Niektórzy sięgają po nie po obiedzie, aby zastąpić nimi słodycze czy ciasto. To jednak błąd. Owoce najlepiej spożywać bez innych dodatków i jako przekąski – w przerwach pomiędzy daniami. Owoce są trawione szybciej niż dania obiadowe, dlatego mogą wywoływać wzdęcia i ból brzucha.

Zobacz także: Lewandowska podała przepis na bezglutenowe naleśniki. Fanka: „Nic specjalnego”

Strony

Komentarze (0)
ocena
0/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz