Policzyli, ile tak naprawdę kosztuje komunia. Złe wieści dla rodziców chrzestnych

REDAKCJA

To nie będzie tania impreza...

ile kosztuje komunia

Pierwsza komunia święta - „uroczystość katolicka, w której podczas mszy wierni po raz pierwszy przyjmują Eucharystię, czyli zgodnie z wyznawaną przez siebie wiarą prawdziwe ciało i krew Chrystusa pod postacią chleba. Do pierwszej komunii świętej Kościół dopuszcza wiernych, którzy znają podstawowe prawdy wiary i rozumieją dokonującą się na mszy świętej transsubstancjację” (Wikipedia).

 LIST: „Dostałam BEZCZELNE zaproszenie na komunię. Nie chodzi o sakrament, ale zarobek!”

Tyle w teorii, bo praktyka od lat wygląda zupełnie inaczej. Dla większości rodziców i dzieci to nie wydarzenie religijne, ale bardziej świeckie święto konsumpcjonizmu. Sakrament przegrywa z wystawnym przyjęciem i drogimi prezentami. Potwierdzają to dane opublikowane na łamach „Rzeczpospolitej”, która pisze wprost o „komercyjnej komunii”. Majowe uroczystości to trzeci największy boom handlowy w roku, zaraz po Bożym Narodzeniu i Wielkanocy.

W tym roku do sakramentu może przystąpić nawet ponad 400 tysięcy dzieci, a w ujęciu ogólnopolskim ta impreza ma kosztować przynajmniej 4 miliardy złotych. Na co wydawane są te pieniądze?

Strony

Komentarze (2)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-14 07:43:47

A kto to wszystko napędza? Nie rodzice? Kto nauczył dzieci, że tego dnia dostaną super masę prezentów a przy okazji gdzieś tam rano czy w południe otrzymają sakrament I Komunii? Po co te wszystkie wystrojne imprezy na kilkadziesiąt osób? Nie rozumiem tego i nigdy nie zrozumiem. A później w szkole jest licytacja wśród dzieci kto dostał więcej i to dziecko, które naprawdę nie dostało nic lub mało w porównaniu z innymi, czuje się gorsze. Po co robić z tego dnia szopkę?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-14 03:40:49

Więcej niż wesele? Żart..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1